WATER POLO CHAMPIONSHIPS.
NOVI SAD 20-27. AUGUST 2017

HOME / NEWS

DAN 7: Holandija i Španija u finalu, Srbija za sedmo mesto

Domaćin Evropskog prvenstva, reprezentacija Srbije, igraće u nedelju za sedmo mesto sa Rusijom, pošto je danas posle peteraca poražena od Velike Britanije sa 10:8. Ruskinje su izgubile od Italije 14:13.

U finalu će se sastati Holandija i Španija, koje su bile bolje od Mađarske 8:3, odnosno od Grčke 10:7.

Britanke su na početku meča protiv Srbije povele 1:0, a veliku prednost stekle su u drugom periodu, kada su iz peterca duplirale razliku, a zatim sa još dva gola povisile na 4:0. Uspela je Srbija u završnici poluvremena da zaigra bolje i smanji na 4:2. U nastavku se dugo igralo bez golova, iako je Srbija tri puta imala igrača više. U poslednjim minutima tog perioda domaće su dva puta prišle na gol minusa (4:5), a početkom četvrte četvrtine stigle su i do vođstva od 6:5. Ipak, 85 sekundi pre kraja Britanke su stigle do peteraca. Anđela Petrović je zaustavila prvi šut, ali su potom Britanke bile sigurne do kraja, a dve domaće igračice su promašile. Keti Katler je sa tri gola bila najefikasnija, a kod Srbije su po dva puta bile preciznae Lara Luka i Nađa Novaković.

Srbija – Velika Britanija 8:10 (0:1, 2:3, 2:1, 2:1 – 2:4)

I u drugoj utakmici za plasman od petog do osmog mesta završnica je bila neizvesna, iako su Italijanke tokom celog meča imale veliku prednost. U drugom deu prve četvrtine Italijanke su se odvojile i povele 4:1. Seriju su nastavile i u drugoj četvrtini, pa je sredinom tog perioda bilo 6:1. Uspele su Ruskinje postepeno da smanje razliku i na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 7:5. Odmah je Rusija prišla na gol minusa, ali su Italijanke odbile nalet i ponovo su stekle veću razliku, koju su održavale do sredine poslednje četvrtine. Tada su Ruskinje od 14:9 stigle do 14:13, ali nisu uspele da dođu do izjednačenja. U pobedničkom timu Betris Klementi je bila najefikasnija sa četiri gola, a kod Rusije su se sa po tri istakle Regina Galimzianova i Polina Popova.

Rusija – Italija 13:14 (1:4, 4:3, 3:3, 5:4)

U prvom polufinalnom meču Holandija je sa ubedljivih 8:3 pobedila Mađarsku i tako se plasirala u finale. Od početka meča Holanđanke su igrale u svom ritmu i konstantno su uvećavale razliku. Već posle osam minuta bilo je 4:1, a sredinom druge četvrtine i 6:1. U nastavku su se mreže mnogo ređe tresle, što je Holandiji odgovaralo. Mađarska nije uspevala da priđe, iako je više puta imala igračicu više. Leke Rohi i Maksin Šap su kod Holandije postigle po dva gola.

Holandija – Mađarska 8:3 (4:1, 2:1, 1:0, 1:1)

Holanđanke će se u borbi za zlato sastati sa Španijom, koja je u drugom polufinalu sa sigurnih 10:7 savladala Grčku. Odmah na startu meča Grkinje su povele, ali je Španija golovima Alehandra Aznar brzo preokrenula, a kasnije povela i 3:1. Međutim, velika borba se vodila do kraja poluvremena. Posle nekoliko minuta u drugoj četvrtini bilo je 3:3, a tek u završnici prvog poluvremena Aznar je novim golom donela vođstvo Španiji od 4:3. Ključna je bila treća četvrtina, u kojoj su Špankinje napravile veliku seriju i povele 9:4. Grkinje tu razliku nisu uspele da stignu, iako su pripretile i dva minuta pre kraja meča prišle na 9:7. Aznar je sa tri gola bila najefikasnija na meču, a Vasiliki Doli je sa dva predvodila Grkinje.

Španija – Grčka 10:7 (3:2, 1:1, 5:1, 1:3)