WATER POLO CHAMPIONSHIPS.
NOVI SAD 20-27. AUGUST 2017

HOME / NEWS

DAN 6: Odigrane utakmice za plasman od 9. do 16. mesta

U petak su na Evropskom prvenstvu za juniorke u Novom Sadu odigrane utakmice za plasman od 9. do 16. mesta.

Rumunija je u susretu za 15. mesto pobedila Portugal sa sigurnih 12:6. Portugalke su sredinom prvog perioda povele, a u poslednjem minutu Rumunija je sa dva gola preokrenula. Seriju su nastavile na početku druge četvrtine, ali se dugo igralo bez golova. Portugal je u poslednjoj sekundi prvog poluvremena smanjio, a potom, posle tri minuta igre u nastavku poravnao. Egal borba vodila se i u prvim minutima poslednje četvrtine, kada je bilo nerešeno 5:5, a potom su Rumunke velikom serijom stigle do ubedljive pobede. Briana Mihaila je sa četiri gola prednjačila kod pobednika, a Klaudia Košta je postigla tri kod Portugala.

Portugal – Rumunija 6:12 (1:2, 1:1, 1:1, 3:8)

Turska je ubedljivom pobedom protiv Češke, rezultatom 13:5, stigla do 13. pozicije. Turkinje su povele sa igračicom više, zatim su nekoliko minuta kasnije duplirale prednost, a u poslednjoj sekundi prvog perioda iz peterca su povisile na 3:0. Na poluvremenu je bilo 5:1 i pobednik se nazirao. U nastavku su održavale prednost, a u poslednjih osam minuta i uvećavale razliku. Dilara Burali je bila najefikasnija sa pet golova, a Daniela Vomastkova je predvodila Čehinje sa dva.

Češka – Turska 5:13 (0:3, 1:2, 2:3, 2:5)

U najneizvesnijem susretu šestog takmičarskog dana, Bugarska je u borbi za 11. mesto pobedila Francusku 10:9. Tek dva minuta pre kraja prvog perioda Bugarke su povele 1:0. U drugom periodu mreže su se mnogo češće tresle, a igralo se gol za gol. Bugarska je minimalnu prednost održavala do sredine poslednje četvrtine, a zatim su Francuskinje preokrenule i dva puta su imale gol razlike. Ipak, posle novog izjednačenja, Teodora Dimitrova je 23 sekunde pre kraja pogodial za pobedu. Melani Hristova je prednjačila sa tri gola kod pobednika, a pogodak više kod Francuske je postigla Laura Kjerulf.

Bugarska – Francuska 10:9 (1:0, 3:3, 2:2, 4:4)

Reprezentaciji Slovačke pripalo je deveto mesto, pošto je bila bolja od Izraela rezultatom 11:6. Izrael je bolje počeo i posle osam minuta igre imao je vođstvo od 2:0. Sa dobrom igrom nastavio je i u drugom periodu, pa je sredinom te četvrtine vodio 4:1. Slovakinje su postepeno smanjivale zaostatak i minut pre kraja trećeg dela meča izjednačile su na 4:4, a odmah su stigle i do vođstva. U poslednjoj četvrtini Slovačka je održavala gol do dva prednosti, a u poslednja dva minuta je uvećala razliku. Miroslava Stankovianska je bila najzaslužnija za trijumf, sa četiri gola, dok je Semon Hila Futorian kod izraela postigla tri.

Slovačka – Izrael 11:6 (0:2, 2:2, 3:1, 6:1)