WATER POLO CHAMPIONSHIPS.
NOVI SAD 20-27. AUGUST 2017

HOME / NEWS

DAN 5: Španija, Mađarska, Grčka i Holandija u polufinalu

U polufinalu Evropskog prvenstva za juniorke u Novom Sadu igraće selekcije Španije, Mađarske, Grčke i Holandije.

Najzanimljivije i najneizvesnije bilo je u prvom meču, u kojem je Španija pobedila Rusiju 9:8. Obe selekcije su iskoristile svoje napade na početku meča, a potom su Ruskinje krenule u seriju i za tri i po minuta su stigle do vođstva od 5:1. Dugo se čekalo na naredni gol, pošto su mreže mirovale do kraja poluvremena. Povela je Rusija 6:1 početkom treće četvrtine, a zatim su Špankinje uzvratil serijom i u poslednjim sekundama tog perioda stigle do izjednačenja (6:6). Početkom poslednjeg perioda Španija je stigla i do vođstva, a u nastavku se igralo gol za gol. Ipak, Alehandra Aznar je četiri sekunde pre kraja postigla pobedonosni gol, za 9:8. Ona i Gisela Fare su sa po tri gola bile najefikasnije kod Španije, dok je Elizaveta Ivanova kod Rusije dva puta bila precizna.

Rusija – Španija 8:9 (5:1, 0:0, 1:5, 2:3)

Mađarska je lako stigla do polufinala, pošto je sa 13:7 pobedila Veliku Britaniju. Strpljivom igrom Mađarice su postepeno uvećavale prednost. Posle 4:1 u prvom periodu, sredinom drugog bilo je 6:1. Uspele su, na kratko, Britanke da prekinu seriju i priđu na 6:3, ali je Mađarska u nastavku rutinski uvećavala razliku. Pred početak poslednjeg perioda bilo je sigurnih 12:3, a Velika Britanija je uspela samo da ublaži poraz do kraja. Fani Mužnaj je prednjačila sa tri gola, koliko je postigla i Sesili Turner.

Velika Britanija – Mađarska 7:13 (1:4, 2:3, 0:5, 4:1)

Grčka je pobedom protiv Italije od 10:6 stigla do plasmana u polufinale. Grkinje su brzo povele 2:0, ali su Italijanke nekoliko minuta kasnije golovima iz peterca stigle do izjednačenja. Ipak, tada je usledila velika serija Grčke, koja je do kraja poluvremena postigla šest golova, povela 8:2 i tako stigla na korak od pobede. Uspele su Italijanke u trećem periodu da smanje zaostatak, ali su u poslednjih osam minuta mreže dugo mirovale i Grkinje su ostvarile trijumf, u kojem su najefikasnije, sa po tri gola, bile Eleni Kanetidu i Maria Miriokefalitaki. Isti broj golova postigla je i Italijanka Lukrecia Cergol.

Grčka – Italija 10:6 (4:2, 4:0, 0:2, 2:2)

U poslednjem četvrtfinalnom meču Holandija je savladala domaću Srbiju, sa sigurnih 13:6. Već posle 50 sekundi igre bilo je 2:0, a ubrzo su Holanđanke povisile na 3:0. Sredinom prve četvrtine Andrea Gašić je prekinula seriju, ali su Holanđanke nastavila da igraju u svom ritmu i početkom druge četvrtine bilo je 5:1. Sigurnom igrom u nastavku Holandija je održavala i uvećavala razliku, pa je sve bilo jasno sredinom trećeg perioda, kada je na semaforu stajao rezultat 10:3. Do kraja je Srbija uspela da postigne još nekoliko golova, ali je na kraju Holandija bila sigurna. Simon Van De Krac je sa tri gola predvodila pobednika, a u redovima Srbije je Nađa Novaković postigla dva.

Srbija – Holandija 6:13 (1:4, 1:3, 2:4, 2:2)