WATER POLO CHAMPIONSHIPS.
NOVI SAD 20-27. AUGUST 2017

HOME / NEWS

DAN 5: Slovačka i Izrael za deveto mesto

U utakmicama za plasman od 9. do 12. mesta u prepodnevnoj sesiji petog takmičarskog dana Slovačka je sa ubedljivih 31:7 pobedila Bugarsku, dok je Izrael bio siguran protiv Francuske, rezultatom 8:2.

Slovakinje su sjajno startovale i posle dva minuta su vodile 3:0. Melani Hristov je prekinula nalet na kratko, a zatim je Slovačka sa još dva gola povisila na 5:1. Tu razliku održavala je do kraja prve četvrtine, a sve je bilo rešeno na poluvremenu, kada je rezultat bio 13:6. Bugarke su se predale, dok je Slovačka konstantno uvećavala prednost. Tamara Kolarova je sa sedam golova bila najefikasnija, dok je Ema Junasova postigla šest. Kod Bugarske se istakla Melani Hristova sa pet.

Bugarska – Slovačka 7:31 (4:8, 2:5, 1:9, 0:9)

Mnogo manje golova viđeno je u drugom duelu za plasman od 9. do 12. mesta. Ipak, Izrael je bio siguran, pa je već sredinom drugog perioda pitanje pobednika bilo rešeno, pošto je bilo 5:0. Rutinskom igrom u nastavku Izrael je mirno priveo meč kraju i igraće za deveto mesto na Evropskom prvenstvu. Po dva gola kod pobedničke ekipe su postigle Miriam Brača Bogačenko, Semon Hila Futorian, Ofek Golan i Nofar Hočberg.

Francuska – Izrael 2:8 (0:3, 1:2, 0:2, 1:1)